Jak byste ji chtěli pochopit,
když nechápe ani sama sebe?

45kg 46kg 47kg 48kg 49kg 50kg 51kg 52kg 53kg 54kg 55kg 56kg 57kg 58kg 59kg 60kg 61kg 62kg 63kg

"no poo" challenge

"no poo" challenge: 4th day

20. února 2015 v 10:23 | A.
Čtvrtý den..

Včera jsem si udělala domácí masku na vlasy (olivový olej a žloutek) s tím, že olivový olej by měl vlasy vyživit a regenerovat a žloutek též vyživovat a zacelit roztřepené konečky.

Jenže my jsme pak šli do kina a jelikož se mi ten olej vodou nevymyl, tak jsem šla s hlavou lesklou (vypadalo to, jako kdybych se nemyla rok) do kina. Zase o ostudu víc.

Dnes jsem si umyla hlavu žitnou moukou a naprosto skvělý! Konečky jsou díky masce opravdu zacelené!! Moje vlasy jsou jako nové a navíc mouka vymyla všechnu mastnotu!
A.

"no poo" challenge: 2nd day

18. února 2015 v 18:31 | A.
Znáte metodu 'mytí vlasů' no shampoo? Spousta lidí přechází na nemytí vlasů čím dál častěji, protože různé šampony, kondicionery, balzámy, atd. obsahují spoustu chemie a někomu to prostě nesvědčí.

Existuje několik způsobů 'mytí' vlasů:
Jedlá soda a jablečný ocet - Asi nejznámější způsob. Kdysi jsem to praktikovala několik týdnů, bylo to fajn, ale moc se mi nelíbilo, že jedlá soda je vysoce zásaditá.
Návod: 1 lžíce jedlé sody se rozmíchá v jednom šálku vody, s tím si umyjeme hlavu a oppláchneme, pokud používáte kondicionér, tak k tomu slouží jablečný ocet
Žitná mouka - Tuto verzi chci vyzkoušet teď. Žitná mouka obsahuje vitamíny A, B1, B2, B3, B5, B6, B12, E a vitamín K, ale hlavně vápník, draslík, mangan, selen a zinek, které podporují růst vlasů a regeneraci vlasové pokožky.
Návod: 3 lžíce žitné mouky se smísí s vodou tak, aby vznikla směs o konzistence pasty, žitná směs se nanese na vlasy a vlasovou pokožku a nechá se několik málo minut působit, poté se vlasy pečlivě opláchnou teplou vodou
Pouze voda - Po těchto metodách by se mělo přejít na mytí vlasů pouze vodou. Někdo přejde hned jen na vodu, ale to musí být šílený. Asi bych chodila s šátkem na hlavě nebo možná vůbec nevycházela ven.

Vlasy nemám myté dva dny a už cítím, jak začínají být mastné.. Nejhorší je na tom, že jsem neměla možnost si koupit žitnou mouku, zítra jedeme na nákup, takže asi nasadím čepici na hlavu.
Doufám, že mi za tento experiment vlasy alespoň poděkují..
EDIT 20:38 - Vlasy jsem umyla jen vodou a jsou jako nové!
A.
A.
 
 

Reklama
Smajlové: